strzałka do góry
LOGO

 

news

Pierwsze w Polsce wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowe

2017-06-08

źŸródło: pixabay.com/

Dzięki kartom zbliżeniowym można szybciej przeprowadzić transakcje bezgotówkową. Ten sposób zapłaty, dzięki wygodzie i szybkości przeprowadzenia operacji stał się bardzo popularny. Można już wypłacać gotówkę w bankomatach za pomocą karty zbliżeniowej. Od kilku dni klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą także w ten sposób wpłacić pieniądze.

Właściciel sieci bankomatów Planet Cash, IT Card wraz z bankiem BGŻ BNP Paribas jako pierwsi w Polsce uruchomili urządzenia umożliwiające wpłaty i wypłaty gotówki bezstykowo.

Do realizacji transakcji wystarczy zbliżenie karty. W ramach pilotażu od 22 maja w wybranych miastach w zostało zainstalowane 5 urządzeń. Do końca roku planowane jest uruchomienie co najmniej 100 kolejnych maszyn.

-Wprowadzając wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo kierowaliśmy się przede wszystkim wygodą klientów. Cieszę się, że to klienci naszego Banku, jako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z tak nowoczesnego rozwiązania. Dzięki nowej usłudze, w pewnym stopniu odciążymy pracowników w oddziałach. Pozwoli to nam w jeszcze większym stopniu skupić się na doradzaniu naszym klientom i ich jak najlepszej obsłudze w kwestiach, w których żadna maszyna nie zastąpi człowieka – komentuje dyrektor Biura Zarządzania Siecią w Banku BGŻ BNP Paribas, Valentyna Khokhlova.

– Prostota i wygoda transakcji zbliżeniowych czyni je coraz bardziej popularnymi. Zależy nam na tym, aby stale podążać za oczekiwaniami naszych klientów oraz wprowadzać nowatorskie rozwiązania, które wpisują się w ich potrzeby. Udostępnienie   funkcji zbliżeniowych wpłat gotówki jest zatem kolejnym naturalnym etapem rozwoju sieci Planet Cash. Co więcej, w niedalekiej przyszłości będzie możliwość dokonania wpłat gotówki również za pomocą telefonu – objaśnia dyrektor ds. sprzedaży w IT Card, Jarosław Skoczylas.

Bankomaty oznaczone są zarówno logiem Planet Cash jak i Banku BGŻ BNP Paribas.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

(bankieria.pl) 

news

Przeczytaj również

Najpopularniejsze artykuły w serwisie:Kalendarz

news

17 Październik 2018 ( Środa )

Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Wiadomości

news

AKTUALNOŚCI
Informacje ze świata finansów


kontakt@bankieria.pl   |   +48 58 733 98 09   |   Bankieria Sp. z o.o.   |   ul. Morska 122A, 81-225 Gdynia   |   NIP 958 166 71 23


O NAS |
WSPÓŁPRACA |
REGULAMIN |
|

Jeśli podoba Ci się strona lub artykuł okazał się przydatny – polub Bankieria.pl na FB