strzałka do góry
LOGO

 

news

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wakacje?

2016-06-22

źŸródło: mareiały własne

Walizki spakowane czekają w progu na upragniony urlop? Przeszukujesz miejscowości do których chciałbyś się udać na zasłużony urlop od pracy? Uprawiasz sporty ekstremalne, a może wylegujesz się w promieniach słońca przed hotelowym basenem? Dopiero myślisz o wakacjach? Każdy zasługuje na chwile wytchnienia od pracy i miejskiego zgiełku. Podpowiadamy dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu podczas podróży. 

Nie ważne, czy plany urlopowe dopiero nabierają kształtu, czy walizki na podróż są już spakowane i czekają na swoje umiejscowienie w luku bagażowym – przed wyjazdem warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie podczas realizacji wakacyjnych planów. Podpowiadamy dlaczego i jakie ubezpieczenia warto jest wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli organizujemy wakacyjny wypad we własnym zakresie.  Nawet jeśli w planach mamy wylegiwanie się przed hotelowym basenem, warto jest rozważyć ubezpieczenie od pewnych ryzyk, które mogą się wydarzyć np. leczenie, wypadek itp.

Dlaczego warto się ubezpieczyć podczas wakacji?

Zwykłe zatrucie pokarmowe, czy poślizgniecie się nad basenem może przydarzyć się nam podczas błogiego lenistwa – jeżeli nie mamy wykupionego w pakiecie wyjazdowym leczenia,  warto jest się zabezpieczyć – niemalże każde ubezpieczenie obejmuje nagłą pomoc medyczną – czyli nie musisz szukać placówki w Unie Europejskiej, która honoruje kartę EKUZ lub taniej lecznicy w Afryce – leczysz się tam gdzie dostaniesz najlepszą opiekę medyczną. Każde ubezpieczenie obejmuje określony zakres (zazwyczaj kwotowy) refundacji kosztów leczenia. Ubezpieczyciel nie tylko pokryje koszty leczenia ale również udostępnia działająca 24 h na dobę infolinie, dzięki której szybko zorganizujesz transport do najbliższej lecznicy. Dodatkowo część ubezpieczeń obejmuje również zorganizowanie transportu chorego do domu – nie ma sensu przebywać za granicą i kontynuować leczenie w placówce oraz martwić się o koszty.

Część ubezpieczeń turystycznych obejmuje również opiekę nad członkami rodziny – szczególnie przydatne gdy jesteś kierowcą na wakacyjnej wyprawie lub opiekunem  nieletnich. Ubezpieczyciel w ramach assistance zapewni opiekuna dla nieletnich podróżników lub załatwi kierowcę, który odwiezie członków rodziny do domu.

Jeśli jesteś amatorem aktywnego spędzania wolnego czasu, a nie straszne ci górskie wycieczki i sporty ekstremalne – tym bardziej warto jest wykupić ubezpieczenie. W odróżnieniu do polskich gór – za granicą akcje ratownicze i poszukiwawcze są organizowane na koszt zaginionego. Taka akcja może kosztować fortunę – jeśli planujemy wałęsanie się po górskich szlakach – ten wariant w polisie ubezpieczeniowej jest obowiązkowym elementem.

OC oraz NWW – podczas urlopu możesz stać się sprawca bądź poszkodowanym w trakcie jakiegoś wypadku. Obydwa rodzaje ubezpieczeń chronią cię przed przykrymi i kosztownymi konsekwencjami wypadków – potracenie pieszego, stłuczka z Twojej winy, Twoja pociecha zbije szybę w hotelowej recepcji – posiadając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zyskujesz pewność, iż ubezpieczyciel pokryje koszty. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zabezpieczy Cię finansowo, gdy staniesz się ofiara wypadku – długie leczenie, pobyt na chorobowym – warto jest posiadać NWW.

Oferta ubezpieczycieli w zakresie podróży jest dość szeroka – możemy ubezpieczyć się na wypadek zgubienia bagażu, zwrot kosztów odwołanego urlopu, czy zniszczenia sprzętu sportowego. Dodatkowe opcje np. zwrot kosztów rezerwacji noclegu, zwrot opłaty za wykupioną wycieczkę, czy wypłata określonej kwoty w razie zgubienia bagażu na lotnisku wiąże się z poniesieniem wyższe opłaty polisy. Dodatkowe elementy w ubezpieczeniu powinno się dopasować do własnych potrzeb, oczekiwań oraz charakteru podróży.

Co powinna zawierać dobra polisa ubezpieczeniowa na okres wakacji?

Wybierając zarówno rodzaj ubezpieczenia, zakres ochrony czy samego ubezpieczyciela warto jest rozważyć przede wszystkim kwotę ochrony. W tym przypadku nie zawsze niższa składka, a co za tym idzie niższa kwota ubezpieczenia będzie dobrym wyborem. Warto jest zapłacić więcej a uniknąć przykrej niespodzianki np. kosztów transportu chorego z Egiptu będą dużo wyższe aniżeli wykupione ubezpieczenie w pakiecie z sama wycieczką w biurze podróży.

Biura podróży i ich oferta ubezpieczeniowa

Wydawałoby się, iż kupujemy wycieczkę w zorganizowanym biurze podróży i nie musimy martwić się o polisę ubezpieczeniową. Niestety nie zawsze tak jest – biura podróży tnąc koszty  wycieczek wykupują tanie polisy lub wplątują w ofertę wakacyjną jedynie usługi jednego ubezpieczyciela, z którym uprzednio podpisali umowę. Jedziesz na wakacje z biurem podróży – poświęć chwile czasu i przeczytaj polisę ubezpieczeniowa  oraz zastanów się nad suma ubezpieczenia. Oferty kilku ubezpieczycieli mogą drastycznie się różnić.

Podróż do krajów Unii Europejskiej a EKUZ

Część podróżujących wybierających się do Włoch, Hiszpanii lub innego kraju Unijnego decyduje się na nie wykupywanie ubezpieczenia podróżniczego – faktycznie z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, która jest bezpłatna możemy liczyć na darmową pomoc w państwowych palcówkach medycznych na terenie Unii. Niestety posiadanie tej karty nie pokryje nam dodatkowych kosztów np. transportu chorego do kraju. Karta EKUZ jest praktycznie bezużyteczna w krajach takich jak: Egipt, Peru, czy Meksyk.

Nie ważne zatem gdzie wyjeżdżasz – w góry, nad polskie morze, czy planujesz opcję All inclusive – warto jest zaopatrzyć się w dobra polisę podróżniczą. Polisa zapewni Ci dostęp do prywatnych i państwowych placówek medycznych, obowiązuje w każdym kraju na świecie i co najważniejsze – pozwoli Ci cieszyć się urlopem. Dodatkowe opcje polisy takie jak: ubezpieczenie bagażu, OC, NWW można wybrać w swoim pakiecie ubezpieczeniowym ze względu na charakter naszej wakacyjnej przygody.

 

 

(bankieria.pl) 

news

Przeczytaj również

Najpopularniejsze artykuły w serwisie:Kalendarz

news

17 Październik 2018 ( Środa )

Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Wiadomości

news

AKTUALNOŚCI
Informacje ze świata finansów


kontakt@bankieria.pl   |   +48 58 733 98 09   |   Bankieria Sp. z o.o.   |   ul. Morska 122A, 81-225 Gdynia   |   NIP 958 166 71 23


O NAS |
WSPÓŁPRACA |
REGULAMIN |
|

Jeśli podoba Ci się strona lub artykuł okazał się przydatny – polub Bankieria.pl na FB