strzałka do góry
LOGO

 

news

Wiosenne porządki na rynku chwilówek

2016-04-03

źŸródło: mareiały własne

Zmiany regulacji prawnych firm parabankowych, które ostro ograniczą koszty pożyczkowe wkrótce zaczną obowiązywać, a tymczasem na rynku kredytów chwilówek można zauważyć swoiste ożywienie – część firm podnosi kwoty maksymalnych pożyczek dla stałych klientów, część natomiast kusi darmowymi pożyczkami na okres nawet 60 dni. Jakie zmiany czekają nas w kwietniu na rynku chwilówek?

W myśl nowych przepisów odebrana zostanie firmom pożyczkowym możliwość dowolnego ustalania opłat – teraz firmy będą mogły  pobierać do 25 proc. pożyczanej kwoty oraz 30 proc. kwoty pożyczki za każdy rok. W sytuacji, gdy  klient weźmie kolejna pożyczkę w tej samej firmie w ciągu 120  lub przedłuży już zaciągniętą, to koszty maksymalne muszą zmieścić się w tym limicie. Ponadto, całkowite koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 100 % wartości pożyczki. Nowe przepisy wejdą w życie już wkrótce, tymczasem na ryku chwilówek można zauważyć swoiste ożywienie.

Na czele dużych zmian pojawiła się odświeżona oferta firmy Extraportfel – obecnie nowi klienci mogą pożyczyć już 2 000 zł, a nie jak dotychczas 1 500 zł na 45 dni zupełnie za darmo. Z oferty Extraportfel może skorzystać każdy obywatel Polski, który posiada ważny dowód osobisty oraz ukończony 23 rok życia. Aby skorzystać z oferty firmy należy również przejść przez proces weryfikacji oraz potwierdzenia danych osobowych podanych we wniosku. Klient musi posiadać również dochody, które pozwolą mu na spłatę pożyczki w terminie jej wymagalności. Stali i terminowo spłacający pożyczkę klienci mogą liczyć na pożyczki do 3 500 zł. 

ZŁÓŻ WNIOSEK

Kolejna ciekawa zmiana, to opcja pożyczki do 1 500 zł na okres 60 dni – również za darmo. Ofin oferuje jednak pożyczkę płatną w dwóch miesięcznych ratach – po okresie 30 dni oddajemy 750 zł, następne 750 zł po upływie kolejnych 30 dni. O pożyczkę do Ofin.pl może ubiegać się każda osoba w wieku od 21 do 75 lat, która nie jest wpisana do Krajowego Rejestru Dłużników. Aby otrzymać pożyczkę należy zarejestrować się w serwisie www.ofin.pl aktywować konto oraz potwierdzić swoje dane osobowe poprzez wysłanie z własnego konta osobistego przelew na rachunek ofin.pl celem potwierdzenia danych osobowych. Koszt przelewu to 1 grosz. Kwota do 2 000 zł na okres 15, 30 lub 60 dni dostępna jest dla stałych klientów, którzy zaciągnęli i spłacili w terminie przynajmniej jedną pożyczkę.

ZŁÓŻ WNIOSEK

Kwotę pierwszej pożyczki podniosła również PozyczkaPlus – z 800 zł do 1000 zł. Niestety zmiana ta wiąże się z kosztem – nowi klienci a pożyczkę 1 000 zł na okres 10 dni zapłacą 10 zł. Ponadto firma podniosła kwotę pożyczki dla stałych klientów – obecnie można zaciągnąć pożyczkę na kwotę nawet 5 000 zł. Klientem pozyczkaplus.pl może zostać każda osoba w wieku od 21 do 65 lat, która zamieszkuje teren Polski oraz posiada stałe zatrudnienie. Ponadto przyszły klient nie może widnieć w żadnej bazie rejestru dłużników poprzez nieterminowe regulowanie zobowiązań finansowych. Aby zaciągnąć pożyczkę należy zarejestrować się na stronie pozyczkaplus.pl oraz potwierdzić swoje dane osobowe poprzez przelew weryfikacyjny z własnego rachunku na rachunek firmy w kwocie 1 zł.

 ZŁÓŻ WNIOSEK

Ostatnia zmiana na rynku chwilówek przypadła na firmę SohoCredit. Firma zdecydowała się podnieść kwotę oferty skierowanej do stałych klientów – teraz można wnioskować już o 4000 zł. Pierwsza pożyczka dla nowych klientów pozostała bez zmian i może wynieść od 150 zł do 1000 zł, na okres od 7 do 30 dni – za darmo. Aby wziąć chwilówkę od SohoCredit należy spełnić kilka warunków tj. : należy być obywatelem Polski, być w wieku od 20 do 70 lat, posiadać stały adres zameldowania na terenie Polski, mieć dostęp do internetu, być posiadaczem telefonu komórkowego, adresu e-mail oraz rachunku w polskim banku.

ZŁÓŻ WNIOSEK

(bankieria.pl) 

news

Przeczytaj również

Najpopularniejsze artykuły w serwisie:Kalendarz

news

17 Październik 2018 ( Środa )

Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Wiadomości

news

AKTUALNOŚCI
Informacje ze świata finansów


kontakt@bankieria.pl   |   +48 58 733 98 09   |   Bankieria Sp. z o.o.   |   ul. Morska 122A, 81-225 Gdynia   |   NIP 958 166 71 23


O NAS |
WSPÓŁPRACA |
REGULAMIN |
|

Jeśli podoba Ci się strona lub artykuł okazał się przydatny – polub Bankieria.pl na FB